2018 Yılı Sektörel Performans Değerlendirme Organizasyonu başladı…

2018 Yılı Sektörel Performans Değerlendirme Organizasyonu başladı…

Kocaeli Sanayi Odası tarafından 2008 yılından bu yana sanayi kuruluşlarını ödüllendirmek amacıyla gerçekleştirilen Sektörel Performans Değerlendirme Organizasyonu’nun bu yıl 11.incisi gerçekleştirilecektir. 2008 ve 2009 yıllarında Kocaeli bölgesinde düzenlenen organizasyon, 2010 yılında Doğu Marmara’da, 2015 yılı itibari ile tüm Marmara bölgesindeki firmalara açık hale gelmiştir.

Sektörel Performans Değerlendirme Organizasyonun Marmara Bölgesine açılması ile birlikte bölgede yer alan Doğu Marmara Kalkınma Ajansı, İstanbul Kalkınma Ajansı, Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı, Güney Marmara Kalkınma Ajansı ve Trakya Kalkınma Ajansı bölgesel ortakları olmuştur.

Organizasyonun teknik ayağındaki Çözüm Ortakları ise Price Waterhouse Coopers Türkiye, Kocaeli Üniversitesi, Gebze Teknik Üniversitesi, Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı ve Doğu Marmara ABİGEM ve Türkiye Kalite Derneği’dir. Medya Ortağımız ise; Bloomberg HT’dir.

Sektörel Performans Değerlendirme organizasyonu ile; yüksek verimlilikle çalışan, yenilikçiliğe ve çalışanların gelişimine önem veren, finansal olarak başarılı iş sonuçları elde eden, ülkemizin ekonomisine katma değer yaratan, sürdürülebilir bir gelecek için topluma katkı sağlayan sanayi kuruluşları belirlenerek ödüllendiriliyor.

Büyük İşletme ve KOBİ kategorilerinde başvuru yapılabilen ödül organizasyonunda Verimlilik, Yenilikçilik ve Markalaşma, Finansal Sonuçlar, Dış Ticaret, Topluma Katkı ve Çevre, İstihdam ve Çalışanların Geliştirilmesi ile Bilinçlendirilmesi olmak üzere 7 değerlendirme kriteri bulunmaktadır.

Firmalar Bu Değerlendirmede Neden Yer Almalı

  • Price Waterhouse Coopers – PwC ve Doğu Marmara Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi – ABİGEM işbirliği ile düzenlenen geri bildirim raporu ile karşılaştırma yapabilme imkanı
  • Sektörel Performans Değerlendirme Ödül Organizasyonuna katılarak Tanınma ve Prestij imkânı
  • Sektörel Performans Değerlendirme Organizasyonunda ödül alan her firma Doğu Marmara Sanayi ve Teknoloji Fuarı SANTEK 2019’ de Sektörün Yıldızları Bölümünde ücretsiz alan verilecektir.
  • Sektörel Performans Değerlendirme Anketine katılan her firma Doğu Marmara Sanayi ve Teknoloji Fuarı SANTEK 2019’ de m2 fiyat üzerinden % 5 indirim.
  • Rekabet için iyileştirilmesi gereken öncelikli konularınız hakkında bilgi edinme imkânı

Bu yıl 11.incisi düzenlenecek olan Sektörel Performans Değerlendirme Organizasyonu başvuruları başlamış olup, son başvuru “5 Kasım 2018” tarihidir. Detaylı bilgi ve başvuru için www.sektorelperformans.org  adresi ziyaret edilebilir.