BEBKA 2016 YILI PROJE TEKLİF ÇAĞRISI DUYURUSU

BEBKA 2016 YILI PROJE TEKLİF ÇAĞRISI DUYURUSU

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) 2016 Yılı Proje Teklif Çağrısını ilan etmiştir. Bu çağrı kapsamında “Havacılık – Raylı Sistemler – Savunma Sanayi” ve “Bilecik Mermer ve Doğaltaş Sektörü” Mali Destek Programları hazırlanmıştır.

Bursa Eskişehir Bilecik Bölge Planı’nda bölgenin kalkınması için belirlenen gelişme eksenleri doğrultusunda özel sektör işletmelerine yönelik hazırlanan mali destek programlarına ait bilgiler aşağıdaki gibidir:

– “Havacılık – Raylı Sistemler – Savunma Sanayi Mali Destek Programı: Bu programın amacı havacılık, raylı sistemler ve savunma sanayi sektörlerindeki işletmelerin üretim altyapılarının ve kabiliyetlerinin geliştirilmesi ile rekabet güçlerinin artırılmasıdır. Programın toplam bütçesi 12.000.000 TL’dir.

– “Bilecik Mermer ve Doğaltaş Sektörü Mali Destek Programı: Bu programın amacı Bilecik ilinde doğaltaş sektöründe faaliyet göstermekte olan işletmelerin ürünlerinin işlenmesi, enerji sarfiyatlarının düşürülmesi, katma değeri yüksek yenilikçi ürünlerin tasarlanması ve üretilmesi yoluyla rekabet güçlerinin artırılmasıdır. Programın toplam bütçesi 4.000.000 TL’dir.

Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi (KAYS) üzerinden proje başvurusu yapmak için son tarih 02/05/2016 Pazartesi saat 17:00’dir. Başvuruların Ajansa fiziki teslimi için son tarih 09/05/2016 Pazartesi saat 17:00 olarak belirlenmiştir.

Söz konusu destek programları hakkında detaylı bilgileri içeren başvuru rehberleri ve ilgili dokümanlar için tıklayınız…