Tunceli Kent Logosu Tasarım Yarışması düzenlenecektir

Tunceli Kent Logosu Tasarım Yarışması düzenlenecektir

Fırat Kalkınma Ajansı, Tunceli Valiliği, Tunceli Belediyesi, Tunceli Ticaret ve Sanayi Odası ile Tunceli Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği işbirliğinde “Tunceli Kent Logosu Tasarım Yarışması” düzenlenecek.

Yarışmayla kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütleri başta olmak üzere, “Tunceli” kimliği altında faaliyet gösteren resmi ya da özel bütün paydaşların, arzu etmeleri halinde her türlü iş ve işlemlerinde kullanmalarını sağlamak üzere, kentin; doğal, tarihi ve turistik dokusunu ön plana çıkartan bir logo tasarımı gerçekleştirmek ve bu sayede şehrin tanıtımına katkı sağlaması amaçlanmaktadır.

Yarışmaya katılan eserler 8 kişiden oluşan teknik jüri oylaması akabinde halk oylamasına sunulacaktır. Teknik jüriden geçen en iyi 3 adet eser halk oylamasına sunulacaktır. Oylama sonucu en yüksek oyu alan eser ödüle hak kazanacaktır.
Tasarımların özgün olması ilk koşul olduğu yarışmada, çalışmalar, kavramsal yaklaşım, estetik, bütünlük ve konuya bağlılık açısından değerlendirilecektir.

Yarışmaya katılan tasarımlar aranılan kriterlere uygun olmaması durumunda değerlendirmeye tabii tutulmayacaktır.

Profesyonel ve amatör herkesin katılabileceği yarışmaya her katılımcı en fazla 3 eserle katılabilir.

Eserler sadece amblemden oluşmamalıdır. Amblem+”Tunceli” yazısı ya da “Tunceli” yazısı logotype olarak tasarlanmalıdır.

Yarışmada birincilik ödülü: 10.000 TL, Mansiyon Ödülü ise 1.000 TL’dir.

Yarışmaya katılmak isteyenler, başvuru formunu ve iş bu şartnameyi www.investintunceli.gov.tr ve www.fka.gov.tr web sitesinden edinebilirler.

Şartname ve başvuru formu için tıklayınız