Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından Ar-Ge ve tasarım merkezi kurabilecek olan firmalara danışmanlık hizmeti sağlanmaktadır

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından Ar-Ge ve tasarım merkezi kurabilecek olan firmalara danışmanlık hizmeti sağlanmaktadır

5746 sayılı kanun ile büyük ve orta ölçekli firmaların yanında KOBİ’lerin de Ar-Ge ve Tasarım Merkezi kurabilmeleri yönünde önemli destekler sağlanmıştır.

 

TİM, ihracatçı firmaların katma değerli üretim yapabilmeleri ve buna bağlı olarak ihracatı artırabilmeleri yolunda önemli bir etken olarak görülen Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri sayısının artırılmasına yönelik Türkiye çapında bir çalışma başlatmıştır.

 

Söz konusu çalışma kapsamında, başvuruda bulunacak firmalar arasından potansiyeli olan üyeler tespit edilerek, destek ve avantajlar konusunda farkındalık sağlamaya yönelik bilgilendirmelerde bulunacaktır. Başvuruda bulunacak söz konusu firmalar ile gerçekleştirilecek birebir görüşmeler ve eğitimlerde firma bazlı avantajların değerlendirilmesinin ardından, Ar-Ge ve tasarım merkezi kurabilecek olanlara ilgili tüm bilgilendirmeler sağlanarak yol haritaları oluşturulacaktır. Hedeflenen Ar-Ge ve Tasarım Merkezi sayısına ulaşma amacı, katma değerli bir hizmet yaklaşımı ile TİM sponsorluğunda gerçekleştirilecektir.

 

Bu kapsamda projeye katılmak isteyen firmalar aşağıda yer alan firma yetkilileri ile iletişime geçebilirler.

 

Firma Yetkilileri:

Ad Soyad: Yıldız POLAT / Danışman

Cep Tel: 0537 265 27 66

E posta: yildiz.polat@sistemglobal.com.tr

 

Ad Soyad: Ülkü ŞENGÜL / Denetim Müdürü

Cep Tel: 0543 860 28 50

E-posta: ulku.sengul@sistemglobal.com.tr

E-posta: tim.argetasarim@sistemglobal.com.tr