YATIRIMCI VE GİRİŞİMCİLER TECHUP DEMODAY’DE BULUŞTU

YATIRIMCI VE GİRİŞİMCİLER TECHUP DEMODAY’DE BULUŞTU

YATIRIMCI VE GİRİŞİMCİLER TECHUP DEMODAY’DE BULUŞTU

Teknoloji Odaklı Hızlandırıcı Programı-TechUP’ta yer alan firmaların, yatırımcılara projelerini sundukları Demo Day (Girişimci-Yatırımcı Buluşması) etkinliği 25 Mayıs 2017 Perşembe günü Anadolu Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde saat 13.30'da gerçekleştirildi.

BEBKA (Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı) ve ARİNKOM TTO tarafından yürütülen Teknoloji Odaklı Hızlandırıcı Programı-TechUP’ın son aşaması olan Demo Day etkinliği geniş bir katılımla Anadolu Üniversitesi, Osmangazi Üniversitesi ve ETTOM iş birliği ile düzenlendi. 

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan’ın açılış konuşmasını gerçekleştirdiği etkinlik ARİNKOM TTO Yöneticisi Mehmet Hakan Dağ’ın TechUP Programını tanıtması ile devam etti.  Ardından yenilikçi ve teknolojik bir ürünü/hizmeti olan ve TechUP programına katılan 10 girişimci; 3 ay boyunca aldıkları eğitim, mentorluk ve danışmanlık hizmetleri ile olgunlaştırdıkları projelerini yatırımcı karşısına çıkardılar.

ACT Venture Capital’dan Erhan Kılıçözlü, Diffusion Capital Partner-DCP’den Altan Küçükçınar ve Ömer Hızıroğlu,  Revo Capital’den Roy Kömürcü, Şirket Ortağım Melek Yatırım Ağı’ndan Sadık Köseoğlu yatırım grupları temsilcileri olarak girişimcilerin projelerini dinlemek üzere Demoday’de yer aldılar.

Girişimci firmalardan Düpus teknolojisi ile Onur Bilge, Rob-i teknolojisi ile Özgür Alpan, VR Kronos teknolojisi ile Cüneyt Şenyavaş, Avukatbulut teknolojisi ile Ozan Aycan, TE Sistem teknolojisi ile Ahmet Bayram, Knflex teknolojisi ile Süleyman Ay, Wisebox teknolojisi ile Serhan Gürmeriç, OYA teknolojisi ile Abdürrahim Özcan, EDC Sistem teknolojisi Kemaleddin Oruç Alfa Sistem teknolojisi ile Mustafa Güneş yatırımcılara sunumlarını gerçekleştirdiler.

Etkinlikte yatırım ağları temsilcilerine hediyelerinin takdim edilmesinin ardından Teknoloji Odaklı Hızlandırıcı Programı tamamlayan girişimcilere katılım sertifikaları BEBKA Planlama Birim Başkanı Jülide Alan ve ARİNKOM TTO Proje Yürütücüsü Prof. Dr. Ender Suvacı tarafından verildi.

Hızlandırıcı Programda yer alan girişimciler etkinlik boyunca fuaye alanında firma stantları ile teknolojilerini sergilediler. Katılımcılar ve yatırımcılar stantlarını gezerek teknolojileri deneyimleme şansı yakaladı.

Etkinlik verilen kokteyl ve stant ziyaretlerinin ardından sona erdi.